seo hizmeti
Arama motoru optimizasyon

SEO hizmeti

SEO (Search Engine Optimization) dijital pazarlama dünyasında sıkça kullanılan bir kavram.

Özellikle online alışveriş firmaları ve internetten satış yapan e-ticaret siteleri için kritik olan seo hizmeti yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek adına önemlidir.

SEO web sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur.

Arama motoru pazarlaması (SEM)

Web sitenizin veya ürününüzün görünürlüğünü arama motoru sonuç sayfaları üzerinden artırmak için reklam verenler tarafından kullanılan ücretli pazarlama stratejisidir.

SEM, markaların bilinirliği artırmasına yardımcı olur. Bunun sonucunda, markanın reklamları arama motorlarında ne kadar yukarıda görünür veya üst sıralara çıkarsa bu reklamların kitleler tarafından görülme şansı da o ölçüde yükselir.

Ücretli reklamlar söz konusu olduğunda, SEM, diğer pasif pazarlama yöntemlerine göre daha iyi tıklama oranları ve daha yüksek dönüşüm sağlayabilir.

Tıklama başına ödeme modeli, markaların ilgili kitlelere erişmesine yardımcı olmak için belirli anahtar kelimelere odaklamasına ve işletmelerin kampanyaları kolayca uyarlamasına imkan tanır.

seo hizmeti
seo hizmeti

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çalışmaları arasındaki fark; daha önce de belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret karşılığında, SEO’nun ise içerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde yapılabilmesidir.

Yani SEO için en başta içeriği üretirken harcanan maliyet dışında performans göstermesi için yeni bir ödeme yapılmaz.

Bunun dışında bir önemli fark da hızdır. SEM çalışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısa süre içerisinde artırabilirsiniz.

Bunun aksine SEO çalışmaları ise uzun soluklu çalışmalardır. SEO çalışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri adım adım yapılır.

Bu iki dijital pazarlama arasındaki bir diğer önemli fark da doğallıktır. SEM çalışmaları ücretli reklam çalışmaları olduğu için doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çalışmalarında bu durum farklıdır. SEO çalışmaları daha doğal uygulamaları kapsar ve sitenize organik bir trafik akışı sağlar.

Sizi Arayalım!

SEO ve SEM çözümlerimiz ile ilgili aklınıza takılan yada merak ettiklerinizi hemen cevaplayalım. Formu doldurun en kısa sürede sizi arayalım.

Lütfen Bekleyin